Slováci sa boja spaľovania odpadu a pritom sme skládková veľmoc
21:29
Podcast: SABO SEBOU

Slováci sa boja spaľovania odpadu a pritom sme skládková veľmoc

15.03.2021
Priemerný Slovák vyprodukuje takmer pol tony odpadu ročne. Polovica z neho končí na skládkach,  kde odpad zahrabávame do zeme, čím riskujeme mimoriadne ekologické škody a prispievame ku klimatickej zmene. Pri recyklácii alebo energetickom zhodnocovaní odpadu sa odpad mení na hodnotnú surovinu, z ktorej sa dajú vyrobiť buď nové výrobky, alebo elektrina, či teplo. Mimochodom, spaľovne odpadu už nie sú spaľovňami, voláme ich ZEVO - zariadenia na energetické využitie odpadu. Čo to znamená? Kde je v tom ekológia? Prečo je situácia so skládkami odpadu u nás  neudržateľná? A ako nám môže byť inšpiráciou napríklad Viedeň? V tejto epizóde budete počuť: Marián Christenko, generálny riaditeľ spoločností KOSIT a ewia

Podcast SABO SEBOU je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.