Koalícia PS/Spolu má najekologickejší program
59:52
Podcast: SABO SEBOU

Koalícia PS/Spolu má najekologickejší program

18.02.2020
Nie je to tak sexy téma ako Istanbulský dohovor, naši politici sa jej nevenujú tak odhodlane ako potratom a už vôbec nenapĺňa internetové diskusie tak intenzívne ako LGBTI. Téma klimatickej zmeny sa však na rozdiel od vyššie spomenutých tém týka každého z nás, bytostne a akútne. Nadchádzajúce parlamentné voľby sú aj referendom o tom, či našu krajinu budú, alebo nebudú viesť politici, ktorí si vážnosť situácie uvedomujú. Našťastie, priatelia v neziskových organizáciách nespia a pozorne ich sledujú a vďaka nim budete môcť hlasovať aj ekologicky. Organizácie Greenpeace Slovensko, Priatelia Zeme – CEPA, Slovenská klimatická iniciatíva (SKI), Fridays for Future Slovensko, Budovy pre budúcnosť, Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko, Extinction Rebellion Slovensko, Znepokojené matky a Nestrácajme čas analyzovali, ako chcú politické strany kandidujúce v tohtoročných parlamentných voľbách pristupovať k riešeniu klimatickej krízy a krízy biodiverzity. Výsledky zverejnili na stránke www.volmezaklimu.sk a aj o nich bude tento podcast. V tejto epizóde budete počuť: Environmentálny audit politických strán s Jakubom Andackým (Fridays For Future Slovensko), Luciou Szabovou (Znepokojené matky) a Katkou Juríkovou (Greenpeace Slovensko).

Podcast SABO SEBOU je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.