S batohom cez hory 18 – Chata Magurka
09:35

S batohom cez hory 18 – Chata Magurka

04.11.2021

Ak ste si na víkend naplánovali turistiku do Nízkych Tatier, rozhodne by ste sa mali zastaviť na chate Magurka! Nájdete ju v bývalej baníckej osade Magurka v závere Ľupčianskej doliny pod vrcholmi Latiborskej hole, Ďurkovej a Chabenca. V lete vám toto prostredie ponúka mnoho možností ako je napríklad výstup na jednotlivé vrchy po značených chodníkoch. V zime si viete užiť krásne skialpinistické túry či dokonca cez kopec nájdete lyžiarske stredisko, ak by ste dostali chuť na pravú zimnú lyžovačku. 

V blízkosti chaty nájdete banský náučný chodník, ktorý je dlhý 8,4 kilometra. Vedie prevažne po modrej značke a počas cesty sa na náučných tabuliach dočítate mnoho zaujímavých informácií o banskej histórii a ťažbe zlata. 

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.

Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.