S batohom cez hory 13 – Žiarska chata
08:34

S batohom cez hory 13 – Žiarska chata

24.09.2021

Hviezda Žiarskej doliny - Žiarska chata sa nachádza vo výške 1 325 m.n.m. a je vstupnou bránou do turisticky veľmi navštevovanej oblasti Žiarskej doliny a Roháčov v Západných Tatrách. Je jedinou vysokohorskou chatou v Západných Tatrách z liptovskej strany. Chata vo vojnových rokoch poskytovala útočisko aj ľuďom prenasledovaným režimom. Patrila mnohým majiteľom, bola vypálená nemeckými vojskami a kým nadobudla dnešnú podobu prešla mnohými zmenami dokonca zbúraním a následne opätovným vybudovaním. Choďte si dobiť baterky! Vyrazte na výlet na Žiarsku chatu a po ceste späť si skráťte cestu na kolobežkách. 

Vypočujte si FPOHO podcast S "Batohom cez hory" a dozviete sa viac o chate, ktorá vďaka milému personálu ale i jedinečnej vysokohorskej atmosfére priam žiary. Podcast vznikol s podporou DOXX - Stravné lístky.

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.

Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.