S batohom cez hory 17 – Chata Zverovka
09:27

S batohom cez hory 17 – Chata Zverovka

02.11.2021

Útulná chata, nachádzajúca sa na úpätí Roháčov! Viete, o ktorej chate hovoríme? No predsa o turistickej chate Zverovka! Nachádza sa v nadmorskej výške 1037 m na poľane Zverovka. Jej história je veľmi zaujímavá a bohatá!

Tak, ako ju poznáme dnes nevyzerala však vždy. Prešla si mnohými rekonštrukciami, najmä po druhej svetovej vojne. Je poznačená mnohými situáciami, ktoré neboli vždy príjemné, no s pomocou dobrých a šikovných ľudí sa jej podarilo prežiť až do dnes.

Dnes vám ponúka možnosti ubytovania, stravovania aj zábavy. Vyhľadávajú ju turisti, ale aj lyžiari, ktorí to majú k nej len na skok od lyžiarskeho strediska. Je obľúbenou alternatívou aj pre školy, ktoré tu každoročne usporadúvajú školské zájazdy.

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.

Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.