S batohom cez hory 12 – Kamenná chata
08:29

S batohom cez hory 12 – Kamenná chata

17.09.2021

Ikonická Kamenná chata alebo skrátene Kamienka je turistická chata ležiaca v Nízkych Tatrách, tesne pod vrcholom Chopku v nadmorskej výške 1985 m. n. m. Chata v minulosti slúžila ako útulňa pre robotníkov, ktorí budovali lanovku na Chopok. V 70. rokoch v nej zasa bývali vysokoškolskí študenti, ktorí stavali turistické chodníky na hrebeni Nízkych Tatier. Chata bola niekoľko krát rozšírená a dnes je z nej krásna, moderná, vysokohorská chata, ktorú je radosť navštíviť.

Vypočujte si FPOHO podcast S "Batohom cez hory" a dozviete sa viac o chate plnej zlatých ľudí, aktuálnych prevádzkarov, ktorí svoju prácu vykonávajú už 25. rokov s veľkou láskou a odhodlaním. Podcast vznikol s podporou DOXX - Stravné lístky .

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.


Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.