S batohom cez hory 15 – Chata Plesnivec
09:39

S batohom cez hory 15 – Chata Plesnivec

15.10.2021

Chata plesnivec je rozprávková, vysokohorská chata na území Belianskych Tatier. Táto malebná a útulná chata patrí medzi jediné svojho druhu na tomto území. Prístupná je pre svojich turistov celoročne, a teda po krásnej turistike v našich Tatrách si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily práve tu. História chaty siaha až do roku 1932 odkedy niesla aj viacero názvov. Posledný a zároveň súčasný nesie názov Plesnivec. Je tak pomenovaná po plesnivcovi alpínskom, čo je rastlina vyskytujúca sa v Doline Siedmich prameňov. Práve v tejto doline sa nachádza aj naša spomínaná horská chata. Ponorte sa s nami do čara tejto nádhernej doliny a všetkých zážitkov, ktoré vám chata Plesnivec ponúka.

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.

Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.