S batohom cez hory 11 – Bilíkova chata
08:34

S batohom cez hory 11 – Bilíkova chata

10.09.2021

Populárna Bilíkova chata leží na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu na mieste zvanom Kancel v blízkosti Hrebienku. Toto miesto patrilo už v 19. storočí k najnavštevovanejším lokalitám vo Vysokých Tatrách.

Málokto vie, že na jej mieste od roku 1875 pôvodne stála Ruženina chata, pričom svoj terajší názov získala až po 2. svetovej vojne.

Vypočujte si FPOHO podcast S "Batohom cez hory" a dozviete sa viac o chate pomenovanej na počesť Pavla Bilíka, lyžiara, pretekára a príslušníka finančnej stráže v Starom Smokovci. Podcast vznikol s podporou DOXX - Stravné lístky.

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.

Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.