S batohom cez hory 19 – Útulňa pod Chabencom
09:26

S batohom cez hory 19 – Útulňa pod Chabencom

11.11.2021

Predstavujeme vám Útulňu pod Chabencom, ktorá sa nachádza neďaleko hlavného hrebeňa Nízkych Tatier. Súčasná Útulňa je postavená na mieste bývalého salaša. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 623 m.n.m a výstup na chatu je časovo dosť náročný. Výstup na chatu môžete začať v horehronskej obci Jasenie, odkiaľ vám po modrej značke bude cesta na chatu trvať približne 4 – 5 hodín. V jej okolí sa môžete pozrieť napríklad na vrch Chabenec či vrch Skalka, ktorý je súčasťou Kremnických vrchov. A pozor, otvorená je celoročne takže ak nemáte plány na víkend môžete navštíviť práve Útulňu pod Chabencom!

Tento podcast sme vytvorili pre všetkých milovníkov Tatier, a najmä pre sledovateľov facebookovej stránky TATRY (https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras). Na obsahu spolupracovala Petra Tvrdá, zvuk zabezpečil Jaro Kizek a od mikrofónu vás chatami sprevádza Vladko Suchanič. Aj cez naše podcasty lepšie spoznávajte vrcholy Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier.

Podcast S batohom cez hory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.