O starostlivosti o les, lesnú zver a o ťažbe dreva v ružomberských lesoch
39:36

O starostlivosti o les, lesnú zver a o ťažbe dreva v ružomberských lesoch

16.04.2021

Mesto Ružomberok patrí medzi najväčšie mestá na Slovensku. Rozlohou viac než 12 600 hektárov mu patrí po Bratislave, Košiciach a po meste vysoké tatry štvrtá priečka. Veľkú časť z tohto územia tvoria ale lesné porasty a o väčšinu z nich sa starajú Mestské lesy Ružomberok, spoločnosť, ktorá od roku 1993 spravuje lesný majetok mesta Ružomberok o výmere 7 000 hektárov. Firma zabezpečuje komplexnú starostlivosť o les, pestovné a ťažobné práce, ošetrovanie, lesnú ochranu, rozvoj lesnej cestnej siete ale aj chov a starostlivosť o lesnú zver. 

Čo všetko sa v mestských lesoch vykonáva, aká dôležitá je pre mesto činnosť takejto spoločnosti, prečo máme dojem, že sa v lesoch len ťaží, ako funguje lesné hospodárstvo ale aj to, čo nám občanom les ponúka, sa rozprávame s Milanom Šlávkom, lesným inžinierom, poslancom mestského zastupiteľstva ale predovšetkým milovníkom prírody, ktorý je zároveň riaditeľom spoločnosti Mestské lesy Ružomberok.

Podcast Ružomberský report je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Politika
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.