ROZPRAVCAST

ROZPRAVCAST

,,Rozprávky nevznikli preto, aby deti zaspali, ale aby sa dospelí zobudili." – Milan Rúfus. Rodinný podcast pre malých aj veľkých vám prináša možnosť presunúť sa do detských čias spolu so svojimi ratolesťami. Spríjemnite si cesty v aute, či všedné dni v práci a započúvajte sa do rozprávkových príbehov čítaných s láskou, presne tak, ako kedysi od babičky... – Lebo rozprávka nie je len o šťastnom konci a skrýva v sebe viac skutočna, než si mnohí myslíme. –

Podcast ROZPRAVCAST je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (7 epizód)

08:55
  
03.02.2021

Slncový kôň

V novom roku vás zdravím so starou ľudovou rozprávkou o Slncovom koni. Prajem nám všetkým veľa (neviditeľných) úsmevov, vzájomnej lásky, porozumenia a trpezlivosti. Aby sa aj sem konečne vrátil slncový kôň, podobne ako v rozprávke...  ...príjemné počúvanie!
09:37
  
24.11.2020

Had, mačička a psík

Nech už sme my, ľudia, akíkoľvek, jedno je isté; konať z lásky (k sebe a ostatným) sa určite oplatí. Nakoniec, presvedčte sa sami. Príjemné počúvanie!
14:31
  
30.10.2020

Baláž alebo zlatá hviezda, zlatý mesiac, zlaté slnko a zlatá muzika

Jeseň znamená, okrem iného, pre mnohé deti a rodičov aj obdobie šarkaniády. Za sprievodu vetra lietajú po oblohe papieroví draci od výmyslu sveta. Šarkany sa ale, ako isto viete, často spomínajú aj v rozprávkach. Spríjemnite si teda sychravý deň počúvaním ďalšieho rozprávkového príbehu.
11:33
  
03.10.2020

Ružový púčok

Ruže sú symbolom mnohých vecí, napríklad lásky, úcty, viery, múdrosti, oddanosti, odvahy,... Sú tiež symbolom ženskosti, veď, nie nadarmo sú každoročne darované na Valentína mnohým ženám po celom svete. Ďalšia rozprávka  bude práve preto venovaná najmä dievčatám a ženám. 
06:24
  
14.09.2020

Starká z lesa

Krátka rozprávočka (nielen na dobrú noc) o vzájomnej pomoci, dôvere a láske. Príjemné počúvanie!
09:10
  
01.09.2020

Kocúr v čižmách

,,Dajte žene tie správne topánky a ona dobyje svet." Marylin Monroe Dajte kocúrovi čižmy a vrece a on... nuž, nechajte sa prekvapiť. Prajem vám príjemné počúvanie!
19:50
  
11.08.2020

Snehulienka

,,Zrkadielko, zrkadielko, povedz že mi, ktorá zo žien je najkrajšia na tejto zemi?" Kto by nepoznal príbeh o zlej kráľovnej a otrávenom jablku? Snehulienka, či Snehulienka a sedem trpaslíkov je celosvetovo jedna z najznámejších rozprávok všetkých čias. Vypočujte si ju teda aj tu, na Rozpravcaste!
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.