#015 Ján Kohút – Psychiatria a psychadeliká, Švajčiarsko
56:32
Podcast: ROZHOVORY MD

#015 Ján Kohút – Psychiatria a psychadeliká, Švajčiarsko

27.06.2020

V tejto epizóde sme sa rozprávali so psychiatrom Jánom Kohútom, ktorý pracuje už niekoľko rokov vo Švajčiarsku, no zažil si aj ten slovenský systém. Porovnávali sme, ako vyzerá zdravotníctvo v rôznych kantónoch vo Švajčiarsku a prečo sa rozhodol pracovať mimo Slovenska. V druhej časti sa rozprávame o využití psychadelík vo výskume liečby rôznych psychiatrických porúch, nakoľko Jano sa okrem klinickej medicíny venuje aj tejto oblasti, ktorá dostáva čoraz väčšiu trakciu vo svete. Rozprával o potenciálnych benefitoch v liečbe, ale aj rizikách týchto psychoaktívnych substancií.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/rozhovory-md/message

Podcast ROZHOVORY MD je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.