Pseudocast #288 – Predstavenie osobnosti, Aztékovia a salmonela, umelá krv
45:31
Podcast: Pseudocast

Pseudocast #288 – Predstavenie osobnosti, Aztékovia a salmonela, umelá krv

02.04.2017
V dnešnom podcaste si predstavíme známu osobnosť zo sveta informatiky, povieme si o novom výskume, ktorý naznačuje, že Aztékovia možno hojne umierali aj na salmonelu dovlečenú z Európy a o nádejnom novom výskume v oblasti umelej krvi.
TémyZdroje

Intro
 Predstavenie osobnosti
 Vyvraždila Aztékov salmonela?
 Budeme vyrábať umelú krv?
 Fakt a fikcia
Outro
* Tim Berners-Lee
* Collapse of Aztec society linked to catastrophic salmonella outbreak
* An immortalized adult human erythroid line facilitates sustainable and scalable generation of functional red cells
* Wikipedia: Spinach

Podcast Pseudocast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Pseudocast
Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.