Analytik Smatana: Tretia vlna pandémie korony príde s letnými dovolenkármi
49:54
Podcast: Proti noci

Analytik Smatana: Tretia vlna pandémie korony príde s letnými dovolenkármi

11.05.2021

Trištvrte roka som sa bránil nahrať podcast na tému Covid-19. Bola to akási forma ochrany môjho duševného zdravia. Mal som a mám tendenciu nepripúšťať si, že sa deje niečo zlé a nebezpečné. V podvedomí som týmto spôsobom v sebe živil nádej na lepšiu budúcnosť. 

Po roku a druhej vakcíne mám pocit, že si už túto pandémiu môžem pripustiť k telu. Že už o nej chcem hovoriť. Na rozhovor na túto som zavolal jedného z najpovolanejších – analytika Martina Smatanu. „Kým sa aj deti nezačnú očkovať, v novom školskom roku nastúpia do tried s rúškami a pravidelne testované,” tvrdí v rozhovore. No dodáva, že voči tomu bude extrémny odpor, keďže politici budú chcieť získavať plusové body u voličov. V rozhovore si tiež vypočujete: 

  • Čo by sme mali urobiť, aby tretia vlna pandémie bola čo najmiernejšia;
  • S ktorým z troch slovenských premiérov sa mu pracovalo najlepšie; 
  • V čom je rozdiel medzi slovenskými a britskými univerzitami;
  • Ako sa k Smatanovi správal minister zdravotníctva Krajčí po jeho odchode z analytického inštitútu. 

Ak sa vám rozhovor s Martinom Smatanom zapáči, vypočujte si aj staršie epizódy podcastu Proti noci vo vašej mobilnej aplikácii alebo na stránke: https://protinoci.podbean.com/

*

V prípade, že by ste mi chceli niečo odkázať, zareagovať na to, čo v podcaste odznelo, či sa len podeliť o vašu skúsenosť či dojmy, napíšte mi na: 

budedobre@sibylapavel.sk

* Spolutvorcami podcastu Proti noci sa môžete stať aj vy – ak sa pridáte k jeho finančným podporovateľom na stránke:

patreon.com

Prajem vám príjemné počúvanie. 

Pavel Sibyla

 

Podcast Proti noci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.