Čierne Diery: 189 grafík s MARTINOM LIPTÁKOM a MICHALOM TORNYAIOM
01:07:52
Podcast: Predané

Čierne Diery: 189 grafík s MARTINOM LIPTÁKOM a MICHALOM TORNYAIOM

30.01.2020

Občianske združenie Čierne Diery stihlo od roku 2014 vytvoriť novú základňu nadšencov pre technické a dlhopodceňované stavby a taktiež aj novú, silnú a angažovanú skupinu zberateľov umeleckých grafík s týmito motívmi. Ich pôsobenie je jedinečným vo viacerých aspektoch;  popularizáciou tejto témy bojujú proti deštrukcii mnohých ešte existujúcich technických pamiatok, seriózne finančne odmeňujú grafických dizajnérov za ich prácu a v neposlednom rade sa snažia o ekologický prístup pri tvorbe samotných grafík. O tom, ako vznikli, či má podľa nich Slovensko v sebe svetovosť, ale v neposlednom rade aj o ich pripravovanej výstave a charitatívnej aukcii v Aukčnej spoločnosti SOGA, porozprávali Martin Lipták a Michal Tornyai v rozhovore s Júliusom Barczim.

Podcast Predané je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SOGA
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.