Milan Adamčiak a prečo je výtvarný prejav tohto autora lákavý nielen pre múzea umenia
47:54
Podcast: Predané

Milan Adamčiak a prečo je výtvarný prejav tohto autora lákavý nielen pre múzea umenia

01.06.2021

Milan Adamčiak patrí k najvýznamnejším slovenským umelcom 20. storočia. Je považovaný za nášho prvého intermediálneho umelca a priekopníka tvorby na rozhraní umeleckých druhov. Prečo je výtvarný prejav tohto autora lákavý nielen pre kurátorov významných múzeí umenia ale aj pre zberateľov z celej Európy, sme sa rozprávali s historičkou umenia a vedúcou kurátorkou zbierok moderného a súčasného umenia Slovenskej národnej galérie Luciou Gregorovou Stach.

Podcast Predané je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SOGA
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.