POVSTAŇTE, SÚD PRICHÁDZA! - Nacistickí zločinci včera a dnes
01:08:03

POVSTAŇTE, SÚD PRICHÁDZA! - Nacistickí zločinci včera a dnes

13.04.2021

Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Vás pozýva na online sériu súdnych procesov, ktoré otriasli dejinami Československa naprieč 20. storočím.

Jednotlivé prípady priblíži JUDr. Alexandra Letková, PhD, ktorá vyštudovala právo na Právnickej fakulte UK v Bratislave. Následne pokračovala doktorandským štúdiom v odbore Teória a dejiny štátu práva. Aktuálne pôsobí ako odborná asistentka na Katedre dejín štátu a práva, na Právnickej fakulte UMB v Banskej Bystrici. Vo svojej vedeckej aj pedagogickej činnosti sa zameriava predovšetkým na dejiny trestného práva, obzvlášť v povojnovom období a v 50. rokoch 20. storočia, a to z pohľadu právnej histórie, právnej teórie a pridružených podmnožín (historická pamäť sociálny konštruktivizmus).

Predposledná - deviata prednáška je s názvom "Nacistickí zločinci včera a dnes".

Prednáška bude venovaná problematike lovcov nacistov. Priblížime si kľúčové procesy s „ulovenými“ nacistami vo svete a taktiež sa bližšie pozrieme na prípad nájdeného nacistu Lászlóa Csatáryho, ktorý pôsobil na území Slovenska. Má vôbec zmysel, chytať nacistov niekoľko desaťročí po vojne?

Podcast Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: PrF UMB
Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.