92. O pôvode druhov: Darwinovo životné dielo
17:31

92. O pôvode druhov: Darwinovo životné dielo

18.10.2019

V tejto dávke sa pozrieme na nasledovné otázky: O čom bolo Darwinovo životné dielo, ktoré stálo na počiatku evolučnej biológie? Ako argumentoval Darwin za prirodzený výber? A akým námietkam musel čeliť? 

----more----

Použitá a odporúčaná literatúra:

Darwin, On the Origins of Species.

Olson, Science & Religion, 1450-1900, kap. 8.

Gregory, Natural Science in Western History, kap. 17-18.

Browne, Darwin's Origin of Species: A Biography.

Ruse, Charles Darwin. 

Larson, Evolúcia: Neobyčajna história jednej vedeckej teórie.

Mayr, „Darwin's Influence on Modern Thought", Scientific American, https://bit.ly/2qiF5yW

Súvisiace dávky:

PD#88: Charles Darwin, https://bit.ly/2MVDNl1 

PD#84: Svet pred Darwinom, https://bit.ly/30N4jC4

 

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ (trvalý príkaz je topka!) na SK1283605207004206791985. Ďakujeme! Viac info o podpore na pravidelnadavka.sk/#chcem-podporit

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.