159. Rozhovor s Rastislavom Káčerom: Nacionalizmus je kresťanská heréza

21.07.2020

Hovorili sme aj o tom: ----more----

  • Čo je to národ, kedy táto idea vznikla, má ešte dnes komparatívnu evolučnú výhodu a ako naň vplýva globalizácia?
  • Prečo je kresťanstvo anti-tézou nacionalizmu?
  • Ako spolu súvisí David Hume, darvinizmus a fungovanie spoločnosti?
  • Kedy má konzervativizmus svoje nevyhnutné uplatnenie a kedy zase nie?
  • A čo náš učí o živote a ľudskej identite Dobšinský a Homér?

 

Rastislav Káčer je v súčasnosti predsedom bratislavského think-thanku GLOBSEC, od 2008 je prezidentom Slovenskej atlantickej komisie a 21 rokov slúžil v slovenskej zahraničnej službe. Okrem iného päť rokov slúžil ako slovenský veľvyslanec v Spojených štátoch a neskôr v Maďarsku -- a ako štátny tajomník na ministerstve obrany bol v 2001 zodpovedný za vyjednávania a vstup Slovenska do NATO. Žije pri Banskej Štiavnici a vo voľnom čase rád varí, fotografuje a stolárči.

 

V rozhovore sme spomenuli:

 

  • Elizabeth Marshall Thomas, The Old Way (2006), https://bit.ly/2COQJrQ
  • Colin Feltham, Matthew Alexandar Sarraf, and Michael Woodley, Modernity and Cultural Decline: A Biobehavioral Perspective Book by  (2019), https://bit.ly/2CWT4kf
  • Stefan Zweig, Erasmus of Rotterdam (1934)

 

Súvisiace dávky:

 

***

 

Dobré veci potrebujú svoj čas. Staň sa patrónom Tvojho obľúbeného podcastu cez Patreon ❤️ (https://bit.ly/PatreonPD) alebo nás podpor jednorazovo či trvalým príkazom (https://bit.ly/CHCEMpodporit). Ďakujeme!

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK