113. Rozhovor so Samom Marcom o jazyku, verejnom diskurze a športe

14.01.2020

Tu je malá ochutnávka z tém a otázok, o ktorých sme sa rozprávali: Čo stálo za jeho blogerským úspechom? Prečo by mal človek dobre ovládať svoj jazyk a hovoriť kvalitne? Prečo je tak ľahké slovami manipulovať a byť manipulovaný a čo nás o sile slov učí George Orwell? Aká je kvalita nášho verejného diskurzu? Naučili sme sa už na Slovensku diskutovať alebo iba hádžeme kamene? A prečo je šport a príbehy, ktoré sú za ním dôležité?

----more----

V rozhovore sme spomenuli:

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ (trvalý príkaz je topka!) na SK1283605207004206791985. Ďakujeme! Viac info o podpore na pravidelnadavka.sk/#chcem-podporit

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK