56. Slováci v starovekej synagóge
17:32

56. Slováci v starovekej synagóge

14.06.2019

V tejto dávke vám porozprávam niečo o tom, ako som sa dostal k vykopávaniu starovekej synagógy v izraelskom Huqoqu.

----more----

Povieme si o tom, prečo si myslím, že je to jeden z najzaujímavejších projektov, čom je taký jedinečný, a či nám vie archeológia povedať niečo o starovekých náboženských textoch.

 

Použitá a odporúčaná literatúra:

Z denníka nearcheológa: Ako som bol pri tých najväčších objavoch, HistoryWeb. Pozri články na stránke Huqoq Excavation Project pod záložkou "Press". 

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ (trvalý príkaz je topka) na SK1283605207004206791985 alebo nás podporte ešte mesiac priamo cez Startlab. Ďakujeme! 

Zdroj obrázka: Autor

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.