128. Náboženstvo podľa Kanta

06.03.2020

V dnešnej dávke si dáme pod lupu jedného z najväčších mysliteľov, Immanuela Kanta. Ako ovplyvnil Kantov pohľad na poznávanie sveta jeho pohľad na náboženstvo? Ako sa pozeral na tradičné argumenty pre Božiu existenciu? Akú úlohu v tomto hrá rozum a viera?

----more----

Použitá a odporúčaná literatúra:

  • Oppy, Trakakis (eds.), Early Modern Philosophy of Religion, Vol. 3.
  • Pasternack, Kant on Religion within the Boundaries of Mere Reason.
  • Pasternack, Fugate, ‘Kant's Philosophy of Religion’.
  • Taliaferro, Evidence and Faith.
  • Wood, Giovanni (eds.), Kant: Religion within the Boundaries of Mere Reason.

Súvisiace dávky:

PD#120: Hume a náboženstvo, https://bit.ly/davka120 PD#116: Viera ako duševná porucha? http://bit.ly/38qW8iI PD#79: Locke o ľudskom chápaní, https://bit.ly/2kD51TA PD#89: Kantova priepasť, http://bit.ly/3axxDlv  PD#77: Intro do rozmýšľania o realite, https://bit.ly/2lULT3D  PD#81: Leibniz o nemateriálnom svete, https://bit.ly/2kFE8yv  PD#83: Berkeley a vnímanej existencii, https://bit.ly/2lkPGaA  PD#85: Hume o prirodzenom poznaní, https://bit.ly/31VOlHe 

 ***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Pomohla ti táto dávka zamyslieť sa nad niečím zmysluplným? Podpor tvoj obľúbený podcast sumou 1€, 5€ alebo 10€ (trvalý príkaz je topka!) na SK1283605207004206791985. Ďakujeme! Viac info o podpore na pravidelnadavka.sk/#chcem-podporit

 

 

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK