158. O čom je kreacionizmus?

14.07.2020

O čom je kreacionizmus a zvlášť prísny kreacionizmus? V čo veria jeho zástancovia? A ako sa počas histórie vyvíjal? 

----more----

Prečítajte si túto dávku aj ako článok na SME: https://bit.ly/SME_davka158 

Použitá a odporúčaná literatúra:

  • Blancke et al. (eds.), Creationism in Europe, 2014.
  • Numbers, The Creationists, 1993
  • Ruse, 'Creationism', Stanford Encyclopedia of Philosophy, 2018.
  • Scott, Evolution vs. Creationism, 2008

Súvisiace dávky:

***

Dobré veci potrebujú svoj čas. Staň sa patrónom Tvojho obľúbeného podcastu cez Patreon ❤️ (https://bit.ly/PatreonPD) alebo nás podpor jednorazovo či trvalým príkazom (https://bit.ly/CHCEMpodporit). Ďakujeme!

Podcast Pravidelná dávka je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK