Ekológia módneho priemyslu. Ako (ne)funguje recyklácia oblečenia?
34:10
Podcast: Povedzme si

Ekológia módneho priemyslu. Ako (ne)funguje recyklácia oblečenia?

17.03.2021

Ekológia, sociálny rozmer a recyklovanie. Tieto tri pojmy asi najlepšie vystihujú značku SobiEco. Recyklujú šatstvo a textil, z ktorých v spolupráci s chránenými dielňami vyrábajú úplne nové produkty. Sobi.Eco vyhralo viaceré medzinárodné ocenenia, dokonca projekt v OSN projekt reprezentoval Tomáš Horváth, ktorý je mojim hosťom v aktuálnej epizóde podcastu Povedzme si. 

S Tomášom som sa rozprával nielen o Sobi.Eco, ale všeobecne o módnom priemysle, ako funguje recyklácia oblečenia aj humanitárne sklady s oblečením. Prečo v nich oblečenie hnije a plesnivie a prečo stále vyrábame nový textil, keď ho máme rekordne veľa? 

Prajem príjemné počúvanie.

Podcast Povedzme si je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.