Rozvoj čitateľskej gramotnosti alebo ako deti naučiť čítať?
09:40

Rozvoj čitateľskej gramotnosti alebo ako deti naučiť čítať?

08.04.2021
O tom, ako je dôležité deti viesť k čítaniu, sa už veľa povedalo. Ale každá/každý pani učiteľka/pán učiteľ vie, že dôležité sú aj nástroje, aké má, keď deti učí čítať. Pretože sú deti, ktoré netreba ani veľmi motivovať, po knihách siahajú samé. Ale potom sú tu žiaci, ktorí potrebujú čítanie vnímať ako hru, ktorá ich učí premýšľať o texte, ale aj o príbehu, ktorý práve čítajú. Kladiete si otázku, kedy môžu žiaci dosahovať dobré výsledky v čítaní na prvom stupni? Odpovede na túto aj iné otázky sa dozviete v novom podcaste, ktorý sme pripravili v spolupráci s pani učiteľkou Mgr. Libušou Bednárikovou. Pomôcky na čítanie nájdete tu.

Podcast Podcasty spoločnosti RAABE je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.