40:56
pred 2 dňami
Tomáš Řepa: I po roce 1965 se u nás stavěly kostely. Lidé by neměli na tuto dobu hledět černobíle
Jaký je dobrý kostel? To je otázka, kterou si pokládal nejen náš kolega Tomáš Řepa, ale také duchovní, architekti a věřící v dobách socialismu. Přestože si minulý režim spojujeme spíš s represí náboženského života, i v tomto období překvapivě vznikaly nové kostely. Zásadní pro jejich podobu byl II....
