#049 Je 30 nových 20?
38:25
Podcast: Počuj.

#049 Je 30 nových 20?

16.09.2019
Áno. Nie. Je to zložité. Dnes sa vraj žije tak, akoby bolo tridsať nových dvadsať – všetko dospelácke a zodpovedné sa odkladá na neskôr, aby sme si mohli čo najviac predĺžiť svoje tínedžerstvo a bezstarostnosť. Môžeme si to dovoliť vďaka slobode, pohodliu a možnostiam, ale biológia stále nepustí. Aspoň to je téza psychologičky Meg Jay, na ktorej TED prednášku sme chceli nadviazať.

V čom je dobré, že sa nám v dnešnej dobe predĺžila mladosť, a v čom je to možno kontraproduktívne? Jednoducho, už môžeš jesť zmrzku na raňajky, ale otázka je, mal by si? Ako vo svojich dvadsiatich rokoch namiešať slobodu aj zodpovednosť “adultingu”? A v čom sú tridsiate roky (pravdepodobne) nenahraditeľné?

TED prednášku od Meg Jay si môžete pozrieť tu so slovenskými titulkami: https://www.ted.com/talks/meg_jay_why_30_is_not_the_new_20

Diskusiu z .týždeň stanu na Pohode zase kuknite tu: https://www.tyzden.sk/spolocnost/57753/tyzden-na-pohode-podcastova-revolucia/
(Alebo vypočujte tu:)
https://soundcloud.com/tyzden-audio/tyzden-na-pohode-podcastova-revolucia-na-slovensku

Naše sociálne siete a Patreon:
https://instagram.com/pocujpodcast/
https://facebook.com/pocujpodcast/
https://twitter.com/pocujpodcast
www.bit.ly/pocujyoutube
www.patreon.com/pocuj

Chýbali ste nám!

Podcast Počuj. je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.