#043 Michaela Musilová: Marsonautka a astrobiologička
39:33
Podcast: Počuj.

#043 Michaela Musilová: Marsonautka a astrobiologička

20.05.2019
Michaela je šéfkou simulovaných vesmírnych misií na Havaji a je na najlepšej ceste k tomu, aby sa jedného dňa dostala do vesmíru. Pustila nás do svojho neobyčajného sveta biologických výskumov v Grónsku, havajskej “mesačnej” krajiny, skafandrov, vesmírnych staníc o rozlohe malej obývačky a simulovaných misii. Aký človek je vlastne na takú misiu najvhodnejší? Čo keď ťa v skafandri zasvrbí nos? A prečo v Miške zmienka o detskej hre “zem je láva” neevokuje nič príjemné? Hovoríme o tom, aký význam má pre ľudstvo vôbec riešiť vesmír, aj o tom, ktoré filmy zobrazujú túto zaujímavú prácičku astronauta najvernejšie.

Podcast Počuj. je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.