
Juraj Nevolník: Ako môžu globálne udalosti ovplyvniť slovenskú aj svetovú ekonomiku?
Americké prezidentské voľby, vojna na Ukrajine, stagnácia EÚ, či príliv čínskych elektromobilov do Európy... Aj to sú udalosti, ktoré môžu zásadne ovplyvniť vývoj slovenskej aj svetovej ekonomiky. A práve na túto tému sme diskutovali v najnovšom Penta Podcaste s Jurajom Nevolníkom, Managing Directorom Penta Real Estate na Slovensku.
V podcaste sme sa venovali stavu Európskej Únii, ktorá aj kvôli prílišnej regulácii stagnuje a stráca svoju konkurencieschopnosť – napríklad voči čínskym výrobcom elektromobilov, ktorých autá môžu už onedlho zaplaviť európsky trh.
Juraj nám tiež ponúkol svoj pohľad na americké prezidentské voľby a možné dôsledky víťazstva Donalda Trumpa alebo Kamaly Harris, na ekonomiku a geopolitickú situáciu. V podcaste sa dozviete aj to, prečo by Európska centrálna banka mala pristúpiť k zníženiu úrokových sadzieb, či aké dopady bude mať nedávno predstavený konsolidačný balík na firmy, ľudí, či ceny bytov.
Podcast Penta Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.