Páter Peter Podcast

Páter Peter Podcast

Viera, náboženstvo, cirkev, rituály... možno pre niekoho synonymá, alebo aspoň rovnaká téma. Niekoho obsah týchto slov vytáča, niekoho upokojuje. Myslím však, že sú vždy dobrým námetom na rozhovor. Tento podcast chce byť prostriedok, aby sa cez rozhovor s rôznymi ľuďmi obraz o kňazoch, Cirkvi a viere ukázal v „normálnom“ svetle. Chcem klásť otázky a odpovedať na ne. Nechcem riešiť žiadne kontroverzné témy, chcem klásť otázky, počúvať a byť k dispozícii na dialóg. Ja nie som oficiálny hlas ani hovorca. Som normálny kňaz, ako mnohí, ktorý sa chce normálne rozprávať.

Podcast Páter Peter Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (15 epizód)

19:32
  
27.11.2021

14. časť: Sestra Lamiya

Rozhovor so sestrou Lamiyou, saleziánkou pôvodom z Azerbajdžanu, som chcel urobiť v mojom podcaste ako jeden s prvých, aj som ho ešte v lete urobil, ale myslel som, že som ho stratil. Chvála Bohu sa nestratil, a aj keď nie je kvalitou najlepší, obsah je veľmi kvalitný. Veľa pokory a múdrosti.
48:28
  
20.11.2021

13. časť: Zuzana Kovačič Hanzelová

Rozprávať sa so Zuzanou Kovačič Hanzelovou som bral ako veľkú výzvu. Dáma, ktorá má za sebou desiatky rozhovorov s omnoho zdatnejšími diskutérmi ako som ja, vo mne vzbudzovala rešpekt. Nakoniec to bol veľmi príjemný rozhovor, síce v niektorých chvíľach ťažký, ale keďže obidvom nám išlo o to isté &nb...
49:13
  
12.11.2021

13. časť Zuzana Kovačič Hanzelová

Rozprávať sa so Zuzanou Kovačič Hanzelovou som bral ako veľkú výzvu. Dáma, ktorá má za sebou desiatky rozhovorov s omnoho zdatnejšími diskutérmi ako som ja, vo mne vzbudzovala rešpekt. Nakoniec to bol veľmi príjemný rozhovor, síce v niektorých chvíľach ťažký, ale keďže obidvom nám išlo o to isté  -...
47:17
  
29.10.2021

12. časť: Veronika Cifrová Ostrihoňová

Veronika je oproti mojej postave maličké žieňa, ale obrovská osobnosť. Charizmatická, príjemná, usmievavá. A taký bol aj rozhovor. O jej živote, rodine, práci a ako tieto a iné veci prežíva skrze svoj duchovný život. 
35:33
  
22.10.2021

11. časť: Juraj "Šoko" Tabaček - so skautom o jeho živote

Šoko - sám sa takto v detstve nazval - je výborný herec, standupista, bývalý skaut a basketbalista, momentálne občasný horolezec. Rozprávali sme sa o jeho živote, o mladosti so saleziánmi a skautmi, o manželstve i bohužiaľ rozvode. Ďuro má otvorené srdce i myseľ, možno budete mať otvorené ústa pri p...
38:56
  
08.10.2021

10. časť: Tomáš Buranovský - "z Viery k viere"

Milan mi zavolal a navrhol, či nechcem urobiť podcast naživo pred mladými. Super, ale s kým? Tomáš Buranovský bol skvelá voľba. Z nádejného futbalistu je vynikajúci spevák a muzikant, s krásnou rodinou, ktorý to má v hlave "upratané".  A pridal bonus - dve piesne.
33:16
  
16.09.2021

8. časť: Viktor Vincze - moderátor s nadhľadom

S Viktorom som sa stretol na jednej garden party. Kecali sme o vážnych, i menej vážnych témach. Keď som začal robiť podcast, vedel som, že ho ako hosťa chcem mať. Opäť to bolo veľmi obohacujúce. Verím že aj pre Vás všetkých.
31:19
  
02.09.2021

7. časť: Pavol Čekan - s vedcom o vedeckých i nevedeckých témach

Pavol Čekan je vedec, ktorý sa za svoju vieru nehanbí. Rozprávali sme sa o jeho vzťahu k viere, o povolaní do manželstva, o prežívaní koronakrízy. Rozprávali sme sa o živote veľmi úprimne a dúfam, že tak ako to oslovilo mňa, osloví to aj Vás.
30:51
  
29.07.2021

5. časť: Štefan Chrappa: S metalistom nielen o metale...

Štefan Chrappa alias Pišta Vandal vyzerá tak, že asi by mal kričať. Otvorí ústa a med... Už aj to umelecké meno: VANDAL, žiadny vandal, budovateľ. Ako viaceré predchádzajúce rozhovory s ním, aj tento mi dal veľa. Verím, že aj Vám....
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.