Aký je to pocit zachrániť ľudský život? Výnimočný príbeh triatlonistu Michala Bučeka
29:13

Aký je to pocit zachrániť ľudský život? Výnimočný príbeh triatlonistu Michala Bučeka

03.10.2019
Športový život nie je len o výhrach a prehrách, prvom, druhom a treťom mieste, góloch, bodoch, sekundách. Športovec by mal byť vzor pre ďalšie generácie, ctiť si zásady fair play. Triatlonista Michal Buček povýšil všetky atribúty na ešte vyšší level, keď počas pretekov v Číne poskytol prvú pomoc topiacemu sa súperovi, čím mu zachránil život. Za svoj čin dostal viacero vyznamenaní, medzi nimi aj ocenenie EFPM – Európsku plaketu fair play. Práve s Michalom sa redaktor Stanislav Benčat rozprával v ďalšom zo série podcastov SOŠV. Čo všetko v ňom Buček prezradil? Ako sa cítil v momentoch, keď šlo jeho kolegovi o život? Stretol sa s preživším triatlonistom? Čo preňho znamená Európska plaketa fair play? Aké to je žiť a pretekať v ďalekej Číne? Koľko triatlonov v kariére absolvoval?

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.