Koronavírus olympijské hry nezruší, tvrdia lekári
33:00

Koronavírus olympijské hry nezruší, tvrdia lekári

19.03.2020
Lekári pôsobiaci pri národných olympijských výboroch sa zhodli, že olympijské hry v Tokiu v plánovanom termíne zatiaľ napriek pandémii koronavírusu nie sú ohrozené. Pozvánku na medicínsku konferenciu do Monaka, na ktorej sa hovorilo o súčasných problémoch, dostal aj predseda lekárskej a antidopingovej komisie Slovenského olympijského a športového výboru Roman Fano. Napokon s kolegami diskutoval prostredníctvom videohovoru. Redaktor Stanislav Benčat sa s odborníkom rozprával naživo, v jeho piešťanskej ordinácii. Uznávaný lekár, ktorého vyhľadávajú pri zdravotných problémoch mnohí poprední slovenskí športovci, bol od Sydney 2000 na všetkých olympijských hrách, nad zdravím členov výprav SR bdel aj na Európskych hrách, olympijských hrách mládeže i Európskych olympijských festivaloch mládeže. Pred dvoma rokmi sa premiérovo zúčastnil aj na zimných olympijských hrách, v Pjongčangu bol hlavným lekárom slovenského olympijského tímu. V tejto funkcii by mal vystupovať aj na olympijských hrách v Tokiu, nad konaním ktorých visí momentálne otáznik. Podujatie v Japonsku je naplánované na 24. júla až 9. augusta. Podľa názoru Romana Fana sa uskutoční.

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.