Učaroval mušketierom i Jamesovi Bondovi. Šerm zocelí fyzickú i psychickú stránku
27:58

Učaroval mušketierom i Jamesovi Bondovi. Šerm zocelí fyzickú i psychickú stránku

03.09.2020
Šerm patrí medzi športy, ktoré sú v programe olympijských hier od samotných začiatkov, teda Atén 1896. Tvoria ho tri hlavné disciplíny – šabľa, kord a fleuret. História šermu siaha do staroveku, moderný šerm sa vyvinul na prelome 16. a 17. storočia. Každý zápas rozhoduje rozhodca, pri medzinárodnej účasti vydáva pokyny zásadne vo francúzštine. Na tradičný šport sme si v ďalšom vydaní Olympijského podcastu, ktorý vám exkluzívne prináša partner Tipos, posvietili s viceprezidentom Slovenského šermiarskeho zväzu Attilom Ersékom.

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.