Športový lekár Malovič: Anabolický doping je tichá samovražda
45:03

Športový lekár Malovič: Anabolický doping je tichá samovražda

14.11.2019
Pre športovcov je ich telo pracovný nástroj. Musia sa oň bedlivo starať, dopriať mu nielen záťaž, ale aj kvalitnú regeneráciu. V časoch, keď je tlak na športovcov zo dňa na deň väčší, však mnohí zídu zo správnej cesty a k úspechom si chcú pomôcť nepovoleným spôsobom, prípadne v danom odvetví prekročia povolené normy, čo môže mať neraz fatálne následky. Redaktor Stanislav Benčat v ďalšom podcaste Slovenského olympijského a športového výboru vyspovedal prednostu ústavu telovýchovného lekárstva slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave Pavla Maloviča. Na čo všetko odborník na slovo vzatý odpovedal? Ako vníma bojové športy ako MMA či box z lekárskeho hľadiska? Ako prebieha dopingová kontrola po zápasoch Ligy majstrov Sú Messi či Ronaldo k dopingovým komisárom milí alebo zvyknú byť nervózni? Je doping v dnešnej dobe výraznejší ako pred 20 rokmi? Bol maratónsky čas pod dve hodiny dosiahnutý technologickým dopingom?

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.