Motivovať deti k športu je oveľa náročnejšie ako v minulosti, vraví tréner hokejistov Matúš Kadraba
50:01

Motivovať deti k športu je oveľa náročnejšie ako v minulosti, vraví tréner hokejistov Matúš Kadraba

21.05.2020
Bol jeden z prvých hokejových trénerov na Slovensku, ktorí začali organizovať on-line tréningy pre svojich zverencov. Vďaka každodennému úsiliu Matúša Kadrabu sa mladí hokejisti z HK Ružinov 99 neprestali hýbať ani v čase, keď boli zatvorené zimné štadióny i vonkajšie športoviská. Matúš Kadraba je jedným z úspešných žiadateľov o grant „Dáme to“ spomedzi športových odborníkov. Začiatkom marca nikto nemohol predpokladať, čo sa bude diať v ďalších týždňoch. Správa o uzatvorení športových objektov prišla ako blesk z jasného neba. V prvý marcový víkend ešte mladí hokejisti HK Ružinov 99 odohrali svoje súťažné zápasy, v pondelok 9. marca absolvovali riadne tréningy a večer sa dozvedeli, že sa športový život utlmuje. Mladí hokejisti prakticky z minúty na minútu zostali bez možností trénovať a hrozilo, že dlhší čas bez pohybu im uškodí. Pôvodne mali na ľade ružinovského Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu byť do konca mája. „Od stredy ďalšieho týždňa sme začali s chlapcami on-line tréningy. Bolo mi jasné, že deti sa musia hýbať, aj keď najlepšie by bolo, ak by boli ďalej na ľade. Rozmýšľal som nad formou, ako by sme to mohli spraviť. Najskôr som s deťmi počas tréningov komunikoval prostredníctvom Skype. Malo to však dosť rušivých vplyvov, preto sme prešli na Facebook, ktorý nám v tomto smere ponúkol lepšie možnosti,“ povedal o začiatkoch Kadraba. Redaktor Stanislav Benčat sa s hokejovým trénerom detí a mládeže rozprával v Olympijskom podcaste nielen o online tréningoch, ale otvorili aj tému problematiky slovenského hokeja. Čo všetko môžete nájsť v najnovšom podcaste z dielne Slovenského olympijského a športového výboru? Ako reagovali rodičia na online tréningy a ako sa stali ich súčasťou? Ako často dával Kadraba online tréning? Dostával požiadavky na individuálny tréning? Kedy nastane syndróm vyhorenia pri dieťati? Prečo sú tréneri neraz držaní pod krkom? Ako sa dostal Kadraba do čínskej hokejovej ligy? Naučil sa jesť paličkami?

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.