Jakeš o Dakare: Truhla je zaplatená v štartovnom
25:48

Jakeš o Dakare: Truhla je zaplatená v štartovnom

16.01.2020
„Oveľa viac sa bojím chodiť po prechode pre chodcov, ako na motorke na Dakare. Väčšinou to je vo vašich rukách. Málokedy je to opak. Keď sa prihodí niečo zlé je to po väčšine o chybe jazdca. Nepodpisujeme reverz, keď zaplatíme štartovné, sme v tom. Je tam priestor aj na truhlu, je zaplatená v štartovnom.“ Ivan Jakeš absolvoval už svoju dvanástu Rely Dakar a hoci ôsmykrát sa mu nepodarilo prísť do cieľa, na pretekoch, ktoré hostila premiérovo Saudská Arábia, si užíval každý moment. Štyridsaťšesťročný motoristický veterán musel pre technické problémy odstúpiť pred štartom štvrtej etapy a následne sledovať priebeh súťaže už len ako divák. S veľkým žiaľom prijal správu o tragickej nehode jeho dobrého kamaráta, Portugalčana Paula Goncalvesa, ktorý zahynul počas siedmej etapy. A čo všetko Jakeš v podcaste ešte prezradil? Ako hodnotí svoju dvanástu Rely Dakar? Kedy a ako sa dozvedel o Goncalvesovej nehode? Ako vníma nebezpečenstvo, ktoré slávne preteky so sebou prinášajú? Na ktoré momenty z Dakaru nikdy nezabudne? Ako prežíva preteky jeho mama?

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.