TalkSport #9: Posielame Švédov...do boja o 3. miesto! Spomienky komentátora Štefánika na Göteborg
42:52

TalkSport #9: Posielame Švédov...do boja o 3. miesto! Spomienky komentátora Štefánika na Göteborg

07.04.2020
Keďže koronavírus zrušil všetky športové podujatia, teda okrem bieloruskej futbalovej a hokejovej ligy, športové, ale aj verejnoprávne televízie zareagovali na tento „blackout" nasadením repríz. Je to aj prípad RTVS. V čase, keď slovenský národ prežíva náročné chvíle si športoví a najmä hokejoví fanúšikovia mohli v posledných dňoch zaspomínať na famóznu jazdu hokejového mužstva na svetovom šampionáte v Göteborgu 2002, ktorá sa skončila pre mužstvo trénera Jána Filca ziskom zlatých medailí. Miroslav Šatan, Peter Bondra, Ján Lašák, Žigmund Pálffy, Ľubomír Višňovský a ďalší sa postarali o jeden z najväčších kolektívnych úspechov histórie samostatného Slovenska. Redaktor Stanislav Benčat sa v spravodajskej rubrike TalkSport rozhodol zaspomínať na tento významný míľnik slovenskej športovej histórie s mužom, ktorý bol pri pamätných zápasoch. Nie však na ľade, ale na komentátorskom stanovisku. Stanislav Štefánik bol spoločne s dnes už nebohým Milošom Kováčom komentátorom ikonických súbojov. Rovnako, ako zostanú navždy v srdciach divákov a fanúšikov vryté výkony našich hráčov, budú zapamätané aj hlášky Stana Štefánika, ktorý dával do komentovania dušu, srdce, prirodzenosť, spontánnosť. V podcaste TalkSport si zaspomínal na najkrajšie obdobie nášho hokeja. Čo všetko v ňom nájdete? Ako sa rodili pamätné hlášky Žigér, Žigér a ďalšie komentátorské skvosty? Prečo Štefánik necestoval do Göteborgu od začiatku turnaja? Aký mal vzťah s dnes už nebohým Milošom Kováčom? Ako vnímal silu slovenského mužstva? Akú stávku spojenú s alkoholom uzavrel roky pred zlatým turnajom?

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.