Veronika Velez-Zuzulová: Až po kariére som zistila, kto sú moje kamarátky
33:47

Veronika Velez-Zuzulová: Až po kariére som zistila, kto sú moje kamarátky

07.11.2019
Viac ako polovicu svojho života prežila ako profesionálna lyžiarka. Tridsaťkrát stála v rámci Svetového pohára na pódiu určenom pre tri najlepšie. V slalome sa radovala z víťazstva v Semmeringu, dvakrát uspela vo Flachau, v Záhrebe, v Mníchove uspela v paralelnom slalome. Štyrikrát sa predstavila na olympijských hrách, v zbierke má striebornú medailu z tímovej súťaže z majstrovstiev sveta v St. Moritzi. Veronika Velez-Zuzulová sa tvrdou drinou prepracovala medzi elitu, ktorú rešpektujú v každom kúte lyžiarskeho sveta. Má výborný vzťah s Mikaelou Shiffrinovou či ďalšími poprednými lyžiarkami. Niekoľko sezón tvorila dvojičku s krajankou Petrou Vlhovou, spoločne sa postarali o množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre slovenských fanúšikov. S kariérou sa rozlúčila veľkolepo v marci 2018 v nemeckom Ofterschwangu. V roku 2012 sa vydala za svojho trénera, Francúza Romaina Veleza, s ktorým má ročného syna Jula. Tvrdí o sebe, že je freestyle mama, synovi najčastejšie spieva „Kukulienku“ či „Prší, prší.“ Veronika Velez-Zuzulová bola ďalším hosťom Stanislava Benčata, ktorý vyspovedal našu bývalú skvelú lyžiarku nielen o predikcii novej sezóny. Na čo ešte odpovedala? Ako jej zmenilo materstvo život? Čo vraví na nevydarený štart Petry Vlhovej do sezóny? Ako sa počas sezóny vysporadúvala s tlakom? Nemala problém preklenúť z kariéry športovca do bežného života? Ako vníma budúcnosť slovenského lyžovania? Čo musela navariť kuchárom vo vlastnej reštaurácii?

Podcast Olympijský podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.