Okná duše dokorán

Okná duše dokorán

Novým formátom z koprodukčnej dielne Ligy za duševné zdravie a RTVS, ktorý sme spustili začiatkom septembra je diskusný formát OKNÁ DUŠE DOKORÁN. Relácia ponúka novú, modernú formu, akou môžu byť témy duševného zdravia znovu otvorené a diskutované medzi odborníkmi a verejnosťou. Diskusie prebiehajú medzi moderátorkou – odborníčkou a hosťom – odborníkom a postupne v nich prinesieme najaktuálnejšie témy. Našou ambíciou je osloviť a priori tých ľudí v spoločnosti, ktorí trpia psychickými problémami, avšak z rôznych dôvodov zatiaľ neboli liečení.

Podcast Okná duše dokorán je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (15 epizód)

41:22
  
19.12.2020

Minulosť a budúcnosť psychiatrie na Slovensku

Slovensko potrebuje reformu podpory v oblasti duševného zdravia, čo nie je len podpora psychiatrickej starostlivosti, ale aj sociálnych služieb, a prepojenú integrovanú starostlivosť medzi sociálnymi službami a zdravotníctvom.
37:23
  
07.12.2020

Ako psychoterapia pomáha

To, že terapia pomáha, klient zistí aj podľa toho, že sa mu začne lepšie dariť zvládať pre neho dovtedy zdanlivo neriešiteľné veci, pocíti celkové zlepšenie svojho života.
30:59
  
23.11.2020

Bipolárna afektívna porucha – život ako na horskej dráhe

Bipolárna afektívna porucha (BAP) predtým nazývaná manickodepresívna psychóza je biologicky spôsobená psychická porucha. Je charakterizovaná výraznými výkyvmi nálady, myslenia, telesnej a psychickej aktivity a správania. V typickom prípade sa u chorého vyskytujú obdobia poruchy nálady pod obrazom de...
51:20
  
15.11.2020

Závislosti – zhubná príťažlivosť ilúzií

Užívanie psychoaktívnych látok a alkoholu je staré ako ľudstvo samo. Ľudia odjakživa túžili po úniku z reality. Čo je však pre jedného zdrojom inšpirácie, je pre iného bránou do pekla závislosti. V súčasnosti zažívame mimoriadne znepokojivý trend užívania alkoholu a drog u čoraz mladších vekových...
34:20
  
07.11.2020

Duševné poruchy v ambulancii praktického lekára

Máte skúsenosť, že s praktickým lekárom hovoríte o duševných problémoch? Ako prekonať ostych? Sú na to praktickí lekári pripravení? Dozviete sa v našom podcaste o duševnom zdraví.
33:49
  
31.10.2020

Syndróm vyhorenia - ako nevyplieniť vlastné zdroje

Syndróm vyhorenia alebo burnout syndrom sa v dnešnej dobe skloňuje veľmi často v spojení s pomáhajúcimi profesiami. Ako pracovať s chuťou a nevyhorieť? Dozviete sa v našom podcaste so psychiatrom MUDr. Martinom Ondrejkovičom.
30:59
  
24.10.2020

Psychosomatika - keď duša hovorí rečou tela

Vedeli ste, že to, či sa určité ochorenie rozvinie, alebo ho prekonáme, závisí často práve od toho, ako sa cítime emocionálne, ako zvládame každodenný stres, ale aj od nášho sociálneho postavenia?
44:17
  
17.10.2020

Schizofrénia - iná tvár reality

Schizofrénia a schizofrénne ochorenia sú dodnes tak trochu zahalené tajomstvom. Odjakživa boli námetom na skúmanie. Snažili sa ich pochopiť psychológovia, psychiatri, biochemici, pacienti, ich príbuzní , ba i celá spoločnosť. Napriek pribúdajúcim poznatkom, v spoločnosti schizofrénia stále vyvoláv...
36:46
  
19.09.2020

Ku koreňom úzkosti

Podľa údajov WHO 20 až 25% populácie prežíva v určitom období života nejakú podobu úzkostnej alebo fóbickej poruchy. Ich výskyt vo svete narastá.
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.