Prvý herec z povolania
02:58

Prvý herec z povolania

04.02.2021

ANTON ANDERLE, BANSKÁ BYSTRICA (1944 – 2008)

Anton Anderle bol významný slovenský bábkar, potomok rodu kočovných komediantov z Radvane nad Hronom. V podcaste sa dozviete ako pokračoval v bábkarskej tradícii svojho otca, aj o jeho ceste od amatérskeho až po profesionálneho bábkara.

Zdroje:
Bulletin Scénickej žatvy 1987, archív NOC

Zvukové úryvky:

Podcast Ochotnícke príbehy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.