Prerušené a nedohrané
04:06

Prerušené a nedohrané

25.05.2021

14. marca 2016 vtedajší župan Banskobystrického kraja Marian Kotleba v polovici zrušil predstavenie Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno – Kováči. Dôvodom malo byť používanie vulgarizmov. Súbor napriek tomuto incidentu s inscenáciou vystúpil už 22. marca v bratislavskej A4, kde prišiel podporiť ochotníkov na predstavenie aj vtedajší prezident SR Andrej Kiska a následne uskutočnil sériu repríz s podtitulom Dohráme do konca!

Zdroje:

Zvukové úryvky:

Audiovizuálny záznam, oral history – Alžbeta Vagadayová, archív NOC

Podcast Ochotnícke príbehy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.