Štyri Aničky
02:56

Štyri Aničky

25.03.2021

Hanky sú driečne, Miško chlap ako jedľa, robotný a Villányi zasa huncút zákerný ako John Travolta v Pulp Fiction. Skrátka, Hviezdoslav presne taký, ako sa na stopäťdesiate výročie patrí...Počúvajte o tvorivom počine divadla V. S. O. P. Hviezdoslav z Dolného Kubína, ktorý progresívne spracoval slovenskú klasiku – Hájnikovu ženu Pavla Országha Hviezdoslava.

Zdroje: https://www.sme.sk/c/2203441/lavrikov-klasik-s-maslou.html

Zvukové úryvky: Digitalizovaná VHS kazeta, Divadlo V.O.S.P. Hviezdoslav, Pavol Országh Hviezdoslav – Silvester Lavrík: Hájnikova žena, archív NOC

Podcast Ochotnícke príbehy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.