Manifest
02:17

Manifest

25.02.2021

BLAHO UHLÁR A MILOŠ KARÁSEK: MANIFEST (1988 – 1989)

Miloš Karásek a Blaho Uhlár sú autormi provokatívnych manifestov, ktorými rámcujú etapy svojej tvorby. Jeden z najrevolučnejších prejavov z konca 20. storočia v slovenskom divadle – 1. a 2. slovenský divadelný manifest bol uverejnený v bulletine k inscenácii @Divadlo Disk TANAP v roku 1989.

Zdroje: Miloš Mistrík (ed.) – Blaho Uhlár, 1990

Zvukové úryvky:

Podcast Ochotnícke príbehy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.