IX. dávka: Champix - ako skoncovať s fajčením
10:47

IX. dávka: Champix - ako skoncovať s fajčením

12.06.2020

Fajčenie ja najrozšírenejším návykom ľudstva a len na Slovensku má na svedomí 11 000 úmrtí ročne. Aj keď si až 75% fajčiarov želá prestať fajčiť, svoju závislosť nedokážu prekonať a tak si cigarety "musia" kupovať proti svojej vôli! V dnešnej epizóde sa dozviete čo sa deje v mozgu pri vzniku závislosti a ako tento proces dokážeme ovplyvniť liekmi dostupnými na Slovensku. Konkrétne budete počuť o nikotínovej substitučnej terapií a lieku s naozaj pozoruhodným mechanizmom účinku – lieku Champix.

Príbalový leták lieku Champix

https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/champix-1-mg-650640.html

10 krokov na skoncovanie so závislosťou od fajčenia

https://www.stop-tobacco.ch/en/tips-for-quitting-2/10-rules-for-stopping

Podcast Očami farmácie je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.