Materiály a strihy budúcnosti - sú odpoveďou?
37:48

Materiály a strihy budúcnosti - sú odpoveďou?

07.04.2020

Materiály a strihy budúcnosti ~ aké sú a sú vôbec odpoveďou na vysoký objem spotreby prírodných zdrojov?

O tom ako a prečo je švédska outdoorová značka Fjällräven® v líderskej pozícii udržateľnosti nám priblížil regionálny zástupca Róbert Kľučka.
A prezradil aj to, ako vznikol legendárny batoh Fjällräven Kånken.

Aké sú inovatívne strihy a sú vôbec strihy zero waste odpoveďou na otázky pri množstvre spotreby materiálov?  Adela Malendová - absolventka Univerziy Tomáša Baťu v Zlíne, ktorá absolvovala stáž na Design School Kolding v Dánsku, v českej fashion značke La Formela a kurz Innovative Fashion Design with Pattern Cutting na Univerzite Central Saint Martins v Londýne.
Vo svojej tvorbe sa zaoberá inovatívnymi princípmi konštrukcie odevu s dôrazom na udržateľnosť, zero waste a kreative cutting.

Nová doba udržateľná – podcast Katky Hutyrovej (NOSENE) a Babsy Jagušák, v ktorom sa venujeme téme udržateľnosti vo všetkých oblastiach života. Vždy so zaujímavými hosťami, s ktorými sa rozprávame nielen o tom, čomu sa venujú a ako udržateľnosť vnímajú, ale aj o tom, ako sa im darí žiť šetrnejšie v životnému prostrediu.
Podcast vzniká vďaka podpore Aupark Shopping Centre Bratislava, ktorý


Zoznam menovaných prevádzok, ktoré nájdeš v Aupark Shopping Centre  Bratislava:

Fjällräven®
Samsonite - Recycletex
Adidas
Lindex - jeansy z recyklovanej bavlny


Podcast Nová doba udržateľná je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: NOSENE
Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.