#19 Na homosexualitu sa dá pozrieť a inak + čo s biblickými textami / Jozef Žuffa
01:17:47

#19 Na homosexualitu sa dá pozrieť a inak + čo s biblickými textami / Jozef Žuffa

17.05.2021

Úprimne veriaci ľudia majú na túto tému často iný názor. Nepomôže vzájomné obviňovanie ani prestrelka biblických veršov. 

Prečo je pre niekoho táto téma tak dôležitá? Ako môže niekto v homosexuálnom prežívaní a správaní nevidieť zatracujúci hriech? Ako takýto človek číta Bibliu?

Dotkli sme sa spolu najvážnejších textov, ktoré podľa mnohých hovoria úplne jasne. No kontext niekedy posúva odkaz týchto textov do roviny, kde sa oplatí veci prehodnotiť.

Jozef Žuffa - teológ z Teologickej fakulty Trnavskej univerzity, ktorý sa zaoberá aj pastorálnou teológiou a prejavmi náboženstva v spoločnosti.Robí a participuje na viacerých výskumoch religiozity na Slovensku.

 Vaše nápady,otázky a pripomienky nám môžete posielať na e-mail:  gabriel@jpk.sk

Budeme vám veľmi vďační, ak nás podporíte. Môžete tak urobiť na www.jpk.sk/ chcem podporiť

všetky naše epizódy nájdete:

na počítači: https://tinyurl.com/ydc82a38

na mobilných aplikáciách:

Spotify:  https://tinyurl.com/yxo287zt

Apple podcasts:  https://tinyurl.com/y23uyrcd

Google play: https://tinyurl.com/y6xoyelm

 

Podcast Na Každom Záleží je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.