#22 Niekoľko dôvodov, prečo a ako milovať samého seba / Juraj Jordán Dovala
39:09

#22 Niekoľko dôvodov, prečo a ako milovať samého seba / Juraj Jordán Dovala

25.06.2021

Od malička mi bolo prízvukované: Je málo horších vecí ako sebaláska. Málo ľudí bude namietať proti tomu, že sebectvo je zlé. No aj Kristus hovoril a priznával lásku k sebe samému, keď hovoril: “milovať budeš svojho blížneho ako samého seba”. 

Čo s týmto rozporom? Dá sa milovať samého seba v zdravej miere? Ak áno, kde je tá miera a kedy už hovoríme o egoizme a sebectve?

Ako nás samých ovplyvní postoj k sebe samým? Aký postoj k sebe samým vlastne máme mať?

 

Rozprávame sa s je českým duchovným slovenského pôvodu, vyštudovaným pravoslávnym teológom, biskupom brnianskej diecézy Cirkvi československej husitskej - Juraj Jordán Dovala

 

podcast Na hranici:

https://tinyurl.com/bvu799pp

Jurajov Youtube kanál:

https://tinyurl.com/46za8n7z

Podcast Na Každom Záleží je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.