Textár Jozef Husovský: Každé mesto má kostol, milencov, kluby, ale nie každá pesnička sa stane hitom
33:15

Textár Jozef Husovský: Každé mesto má kostol, milencov, kluby, ale nie každá pesnička sa stane hitom

02.08.2021

Aj hra so slovom by mala mať nejaký presah. Textár, copywriter, editor, spisovateľ. Jozef Husovský sa našiel v práci s textom a vďaka tomu sa mu otvorili pestré cesty pre široké uplatnenie. Vyštudoval teológiu, pôsobil ako kňaz, verejnosť ho mimo gospelových kruhov pozná najmä ako textára kapely Komajota. Kvalitné texty však napísal pre viacerých intepretov. Menovať môžeme Adama Ďuricu, Raindown, Katku Knechtovú, Mira Jaroša, Gladiator, Michaelu Papp a ďalších. Písal zamyslenia pre časopis Zrno a potom prišla chvíľa, keď časopis zanikol, pričom mal mnoho zamyslení už napísaných a nevydaných. To priviedlo Jozefa Husovského k vydaniu kníh Chlieb, hry a Biblia (2021), Portské, steak a Biblia (2019), Káva, croissant, Biblia (2019). Husovského knihy sú o radosti zo života, ktorá mu v spoločnosti chýba.

Podcast MojaMuzika - podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: MojaMuzika
Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.