Podcast:Modrá vlna

Čo prezradila tajná voľba - Právny štát a jeho úskalia - Reformy, ale aké?

22.07.2019

Aj tentokrát sa môžete tešiť na tri bloky o troch zaujímavých témach. V prvom bloku sa ešte raz vraciam k voľbe predsedníčky Európskej komisie, ktorá prebehla v Európskom parlamente minulý týždeň v utorok a nahlas rozmýšľam, aký je mandát Ursuly von der Leyen na najbližších päť rokov, čiže inými slovami – komu a čím sa zaviazala a čo s tým teraz.

V druhom bloku sa venujem téme právneho štátu. Bola to táto téma, ktorá holandského socialistu pána Timmermansa pripravila o šancu postaviť sa na čelo Európskej komisie – no a napriek tomu dosluhujúca Komisia predstavila práve teraz návrh novej série opatrení na posilnenie právneho štátu v Únii – pravdepodobne pripravený práve pánom Timmermansom. A aby to nebolo málo, v prvých rozhovoroch po svojom zvolení aj sa k tejto téme vyjadrila budúca šéfka Komisie.

Nuž a posledný blok patrí otázke poslucháča. Áno, stránka anchor.fm/peter-stach umožňuje vám, poslucháčom, nahrať otázku alebo odkaz pre Modrú vlnu. A ja som veľmi rád, že vďaka tomu získava táto show aj prvok interaktivity a z môjho monológu sa stáva dialóg. Tá dnešná otázka sa týka reformy európskych inštitúcií.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/modravlna/message

Podcast Modrá vlna je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK