Podcast:Modrá vlna

Komisári, 2. časť. A problémy s agentúrou.

05.10.2019

Najprv sa ešte pár vetami vrátim k procesu vytvárania novej Európskej komisie – nielen preto, že som to minule sľúbil, ale aj kvôli tomu, že verejné vypočúvania navrhnutých kandidátov na eurokomisárov v Európskom parlamente sú v plnom prúde a to tiež stojí za niekoľko poznámok.

Druhou témou, ktorej sa dnes budem venovať, je výber sídla Európskeho orgánu práce. Niektorí si možno pamätáte, že v júni Rada EÚ rozhodla, že sídlom tejto novej európskej agentúry bude Bratislava. Minulý týždeň však prišla pani europoslankyňa a predsedníčka výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci Lucia Ďuriš Nicholsonová so správou, že niekto by nám vraj chcel túto agentúru vziať. Každý, kto sa narodil medzi Tatrami a Dunajom, musel pri pri čítaní jej vyjadrení pocítiť donebavolajúcu nespravodlivosť voči nášmu malému, ale húževnatému národu – a preto som sa rozhodol celú kauzu podrobnejšie preskúmať.

V podcaste sú použité úryvky z dvoch videomateriálov:
TV Pravda: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/527646-prestizna-agentura-by-mala-zostat-v-bratislave/
TV Markíza: https://www.youtube.com/watch?v=D53XsifMgco

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/modravlna/message

Podcast Modrá vlna je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK